Przemek Staroń

Kiedy otrzymałem propozycję poprowadzenia bloga w serwisie "Psychologia w szkole", bardzo się ucieszyłem i postanowiłem, że będę dzielił się z Czytelnikami wszystkimi ideami i praktycznymi pomysłami, które wspierają wszelkie działania edukacyjne.

Kim jestem?

Jestem psychologiem i kulturoznawcą, nieustannie wykorzystującym media sztuki i kultury w pracy z drugim człowiekiem.

Pracuję w Zakładzie Psychologii Wspomagania Rozwoju SWPS w Sopocie. Prowadzę firmę edukacyjno-szkoleniową Centrum Rozwoju JUMP, która zrzesza niezwykle kreatywnych trenerów - na co dzień pracujemy w obszarze biznesu i edukacji, nieustannie wzmacniając rozwój naszych odbiorców.

Pracuję także w II LO w Sopocie, nauczając etyki, wiedzy o kulturze i wychowania do życia w rodzinie. Jestem wychowawcą fantastycznej klasy pełnej cudownych, twórczych, wrażliwych intelektualnie młodych ludzi. Prowadzę fakultet z filozofii i opiekuję się Samorządem Uczniowskim. Niedawno otrzymałem niezwykłe wyróżnienie - zostałem nominowany do tytułu Nauczyciel Roku 2014.

Moim zawodowym hobby jest również praca z osobami starszymi, a zwłaszcza inicjowanie kontaktów międzypokoleniowych. Do tej pory zdążyłem się przekonać, że wiek naprawdę nie ma znaczenia, a tzw. osoby starsze urodziły się po prostu trochę wcześniej niż my.

Dość już wstępów - zapraszam do lektury! :)