Najlepsze książki dla małych dzieci - co czytać maluchom

Dzieciom warto czytać od najmłodszych lat. Czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, uczy skupiania uwagi, a także pokazuje właściwe wzorce zachowania. Jakie książki wybrać dla maluchów? Oto 3 serie, które powinien znać każdy rodzic.

Kicia Kocia - krótkie historyjki z morałem

Seria Kicia Kocia autorstwa Anity Głowińskiej jest przygotowana z myślą o maluchach, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Kolorowe, radosne obrazki, krótkie i proste zdania oraz codzienne sytuacje sprawiają, że dzieci szybko wciągają opowiastki o zabawnej Kici. Styl, w jakim napisane są książeczki, jest przystosowany do umiejętności komunikacyjnych małych czytelników. Opowiadania o Kici Koci uczą dobrego zachowania i wyjaśniają dzieciom, jak należy postępować w różnych sytuacjach. Maluchy dowiadują się, czym grozi dotykanie gorącego piekarnika, dlaczego trzeba myć ręce przed posiłkiem, a także jak wygląda dzień w przedszkolu. Każda historia kończy się łatwym do zapamiętania morałem. Pozycje z serii o Kici Koci są dostępne tutaj.

Mikołajek - niesforny chłopiec, który towarzyszy nam od ponad pół wieku

Historie o przygodach Mikołajka po prostu wypada znać. Chłopiec wraz z Ananiaszem, Joachimem i Euzebiuszem rozrabiają całe dnie, realizując swoje - nie zawsze mądre - pomysły. Mikołajek serwuje czytelnikom częste salwy śmiechu, a lekki i prosty styl podoba się nawet kilkuletnim dzieciom. Czytanie książek z serii to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Humor, z jakim autor opisuje kolejne przygody, jest godny pozazdroszczenia, dlatego warto wrócić do przygód Mikołajka po latach - książki z cyklu są dostępne tutaj. Każda z nich bawi tak samo jak w młodości, a rodzice przekazują dzieciom radość, jaka towarzyszyła im, gdy sami sięgali po Wakacje Mikołajka lub po Mikołajek i inne chłopaki.

Pucio uczy się mówić - czytamy i rozwijamy mowę

Pucio to radosny maluch, którego kochają nawet niemowlęta! Książeczki z serii dostępnej tutaj, koncentrują się na wspieraniu rozwoju mowy u maluchów oraz dzieci starszych z problemami logopedycznymi. Wierszyki z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi oraz piękne ilustracje pomagają dziecku w rozwijaniu umiejętności komunikowania się z innymi, a proces nauki mówienia staje się prawdziwą przyjemnością. Pucio bawi, zachęca do uczenia się kolejnych słów, a rymowanki szybko zapadają w pamięć nawet kilkuletnim dzieciom.

MATERIAŁ PR