Czy można się nauczyć języka angielskiego podczas grania w gry?


Nauka języków obcych może sprawiać duże trudności. Wiele osób szuka ciekawych metod na jej urozmaicenie. Obok oglądania filmów i czytania zagranicznych książek w oryginale bardzo popularne stało się także granie w gry. Czy jest to skuteczny sposób na naukę?

Trzeba znać podstawy

Niestety niemożliwe jest, by nauczyć się języka angielskiego jedynie podczas grania. Warto wcześniej mieć jakieś podstawy, a gry traktować jako ewentualne uzupełnienie. Mają one bowiem wiele zalet. Przykładem mogą być gry online, podczas których często nawiązujemy kontakt z innymi graczami. Przeważająca większość z nich jest oczywiście po angielsku, co sprawia że wykorzystujemy ten język w praktyce. Musimy szybko reagować na pytania współgrających oraz wiedzieć co oznaczają różnego rodzaju komunikaty, powoduje to, że po jakimś czasie zaczynamy zapamiętywać nowe słownictwo i bez problemu używać tego, które już znamy. Możemy także skorzystać z gier planszowych. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji w obcym języku. To nie tylko sposób na przyjemne powtórki angielskiego ale także pomysł na miłe spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Jak się uczyć?

Efektywna nauka języków obcych opiera się na ciekawych lekcjach i regularnych powtórkach materiału. Najczęściej, by nieco podszkolić swój angielski wybieramy się do szkoły językowej. Na Lincoln.edu.pl znajdziemy mnóstwo interesujących zajęć. Jeśli nasz poziom obecnie nie jest zbyt wysoki, nie powinniśmy się martwić. Oprócz tych zaawansowanych, szkoła ta proponuje lekcje dla osób początkujących. Duże urozmaicenia, jak na przykład zajęcia z native speakerem pomagają w przyswojeniu wiedzy i sprawiają, że chętnie wracamy do nauki. Warto także pamiętać, by systematycznie powtarzać poznane zwroty. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzmy – kolorowe fiszki, czytanie czy opisane już granie, metoda ta powinna zachęcać nas do pracy, a nie nużyć.

Nauka języka angielskiego może stać się bardzo przyjemna. Wszystko zależy od tego jaki sposób na nią wybierzemy i jakie będzie nasze nastawienie. Pamiętajmy, aby się nie poddawać i urozmaicać sobie lekcje.

MATERIAŁ PR