Jaka pościel dla bobasa będzie najlepsza?

W swoim łóżeczku małe dziecko spędza większość czasu podczas pierwszych miesięcy swojego życia. Warto więc zadbać o to, aby był to czas komfortowy. Jaką pościel powinniśmy wybrać, aby maluszek czuł się dobrze w trakcie wypoczynku?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę łóżeczek dziecięcych, materacyków, pościeli oraz dodatków. Znalezienie tych odpowiednich może być nie lada wyzwaniem dla młodych rodziców.
 
Skupmy się tutaj na pościeli. Chociaż wydaje się, że jej kupno jest banalnie proste, to jednak możemy natknąć się na kilka problemów podczas je wyboru.
 
Zalety dobrej pościeli dziecięcej:
    •    przyjemna w dotyku i miękka
    •    łatwa w utrzymaniu w czystości
    •    wykonana z naturalnych materiałów
    •    z certyfikatami jakości
    •    bez drapiących dekoracji
 
Najczęściej pościele dziecięce szyje się z bawełny – to zdecydowanie najlepszy materiał, który wykorzystywany jest też do produkcji ubranek dziecięcych. Bawełna jest naturalna i daje tkaniny przyjemne w dotyku, mocne oraz łatwe w praniu także w wysokich temperaturach.
 
W sprzedaży możemy znaleźć też pościele poliestrowe, ale najlepiej ich nie kupować – poliester nie przepuszcza powietrza tak dobrze jak bawełna i może powodować odparzenia i alergie.
 
Uważajmy też na pościele z koronkami czy naszywkami – gdy będą znajdowały się po stronie dziecka, mogą podrażniać jego delikatną skórę.
 
Jednak bawełna bawełnie nierówna. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas pościel posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość wykorzystanego materiału. Najczęściej wykorzystywanym certyfikatem jest STANDARD 100 by OEKO-TEX®, który oznacza, że do wykonania danej tkaniny nie wykorzystano niebezpiecznych substancji, na przykład pestycydów, formaldehydu, zabronionych lub alergizujących barwników.
 
Jeśli chodzi o rozmiary, najczęściej kupowana jest pościel 120x60 centymetrów, która będzie pasowała do każdego łóżeczka dziecięcego. Możemy kupić samą pościel albo dokupić do niej także dodatkowe elementy, na przykład ochraniacze na szczebelki, baldachimy, kieszonki do zawieszenia na brzegu łóżka, dekoracyjne falbany.

MATERIAŁ PR