Nowoczesna oświata

W dobie obecnych technologii nie możemy zapomnieć o nowoczesnej edukacji i zastosowaniu innowacyjnych metod w systemie oświaty. Innowacyjna placówka to nie tylko wyposażenie w dobry i nowoczesny sprzęt, ale także wykorzystanie najnowszych materiałów dydaktycznych.

Nowe technologie - innowacyjna szkoła

Jak wygląda innowacyjna szkoła? „Dla nauczycieli korzystających z nowych technologii - innowacyjna szkoła - to nie tylko wyposażenie placówek w sprzęt, ale przede wszystkim nowoczesne sposoby uczenia i urozmaicone materiały dydaktyczne” - wynika z badania WSIP. Dlatego właśnie należy cały czas iść z duchem czasu i nie obawiać się nowych metod nauczania.
Z pewnością kluczową role odrywa również odpowiednie wykształcenie nauczycieli, które można zapewnić poprzez szkolenia organizowane przez np. Instytut Szkoleniowy GoWork.pl

Materiały innowacyjne w dydaktyce

„Prawie 87 proc. nauczycieli deklarujących znajomość nowych technologii korzysta z e-materiałów dydaktycznych podczas zajęć. Wśród elektronicznych materiałów dydaktycznych oraz źródeł pozyskiwania informacji na potrzeby zajęć szkolnych badani nauczyciele wymieniają przede wszystkim zasoby z internetu, łącząc się z internetem w czasie rzeczywistym (33 proc.), mulitbooki (19 proc.) oraz ćwiczenia online na równi z grami edukacyjnymi (po 17 proc.)”. Widzimy zatem jak ważną role odgrywają nowe technologie w oświacie.

Z pewnością dyrektorzy placówek powinni zwrócić uwagę na te czynniki i umożliwić rozwój nauczycielom. Instytut Szkoleniowy GoWork.pl oferuje liczne szkolenia otwarte jak np. „Warsztaty kreatywnego nauczyciela – metody i techniki pracy z dziećmi”, które prowadzone są przez specjalistów w swojej dziedzinie.

Konferencje dla dyrektorów, oferty rad pedagogicznych

Dużą popularnością cieszą się także konferencje dla dyrektorów jak np. Efektywne zarządzanie placówka oświatową. Dyrektor jako menadżer szkoły/przedszkola.” Bardzo ważne jest przecież, by sami dyrektorzy wiedzieli w jaki sposób zarządzać, by wykorzystać maksymalnie innowacyjne metody dostępne w oświacie. W ofercie profesjonalnych szkoleń znajdziemy też ofertę dla rad pedagogicznych – „Tablice multimedialne w nauczaniu przedmiotów ścisłych”. Tablice interaktywne dając szeroki zakres możliwości dla nauczycieli, stają się powoli znaczącym narzędziem edukacyjnym. Badania WSIP doskonale to pokazują – z tablic multimedialnych korzysta już 12 proc. placówek.

Dotacje Unijne prestiżem placówki

Placówka edukacyjna może naprawdę wiele zyskać, jeśli dyrektorzy zdobędą dotacje unijne. Warto postarać się o takie dodatkowe fundusze, ponieważ szkoła może dzięki nim umożliwić sobie nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu, ale i zyskać wizerunek rozwijającej się prężnie placówki, która nie obawia się zmian, jest otwarta na rozwój oraz innowacje.

MATERIAŁ PR