Nie czekaj, walcz z grzybicą

Grzybica stóp to dość częsty i wstydliwy problem. Wbrew pozorom, nie jest trudno się nią zarazić – ciepłe, wilgotne pomieszczenia takie jak sauna czy siłownia, to idealne miejsca do rozwoju grzybów. Dlatego już przy pierwszych objawach należy działać szybko i skutecznie. Wczesne zastosowanie leku przeciwgrzybiczego może uchronić nas przed rozprzestrzenieniem choroby, a naszych najbliższych – przed zarażeniem.

(materiał PR)

Po pierwsze - działać

Początkową fazę choroby bardzo łatwo jest zignorować – najczęściej jest to swędzenie stóp i przestrzeni międzypalcowych. W zależności od stopnia nasilenia infekcji, objawy mogą być bardzo różne. Zakażony grzybicą naskórek staje się pomarszczony, białawy i wilgotny. Zaczyna pękać, łuszczyć się, a skóra swędzi coraz bardziej. Z czasem może pojawić się także zaczerwienienie i stan zapalny. Co więcej, nieleczona grzybica jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, gdyż wywołujące ją grzyby mogą zaatakować także inne części ciała. Więc gdy pojawią się pierwsze objawy – dobrze jest sięgnąć po lek przeciwgrzybiczy bez recepty i jak najszybciej rozpocząć kurację. W takiej sytuacji bardzo pomocny będzie Canespor krem.

Canespor krem

Canespor to lek przeciwgrzybiczy mający postać kremu, który można zakupić bez recepty. Zawiera substancję czynną bifonazol o szerokim zakresie działania przeciwgrzybicznego, wskazany jest w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry. Można go stosować nie tylko w przypadku grzybicy stóp, ale również w dłoni, tułowia, fałdów skórnych, a także przy łupieżu. Canespor to bardzo wygodna i praktyczna metoda leczenia – wystarczy raz dziennie nałożyć krem na zakażone miejsce. Czas trwania kuracji to około 3 tygodnie, mniej więcej tyle czasu organizm potrzebuje, aby całkowicie poradzić sobie z infekcją i zminimalizować ryzyko nawrotu choroby.

Kuracja

Zgodnie z zaleceniami, lek przeciwgrzybiczy najlepiej stosować wieczorem przed snem. Cienką warstwę kremu należy nałożyć na umytą i suchą stopę. Po umyciu stopy najlepiej osuszyć ją papierowym ręcznikiem – bardzo dobrze wchłania on wilgoć, a po użyciu można go wyrzucić, nie narażając się na ponowne zakażenie. Szczególną uwagę podczas mycia i osuszania stóp należy zwrócić na przestrzeń między palcami. Po wykonanym zabiegu konieczne jest dokładne umycie rąk ciepłą wodą i mydłem.

Profilaktyka

Kiedy zakończy się kuracja lekiem przeciwgrzybicznym i znikną wszystkie objawy, nie można zapomnieć o profilaktyce i środkach ostrożności, które pomogą nam uniknąć kolejnego zakażenia. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby po przebytej chorobie zdezynfekować obuwie, w którym chodziliśmy podczas infekcji. Należy dbać o to, by stopy były czyste i suche. W miejscach publicznych takich jak baseny czy prysznice konieczne są gumowe klapki, a po każdej kąpieli trzeba dokładnie wytrzeć przestrzeń miedzy palcami. Na co dzień możemy chronić naszą skórę nosząc obuwie, które pozwala stopie oddychać i minimalizuje wilgotnienie skóry. Do butów konieczne są skarpetki – najlepiej bawełniane, które w razie potrzeby dobrze jest zmieniać przynajmniej dwa razy dziennie.